İmplant Nedir

İmplantlar eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini takrar sağlamak amacıyla, çene kemiğine yerleştirilen,biyouyumlu ve doğal dişe alternatif yapay diş köküdür.
  AVANTAJLARI:
- Estetik olarak siz hastalarımıza mükemmel gülümsemeler kazandırır.
- Sosyal yaşamınızda özgüveninizi geri kazanıp mutlu bir yaşam sürdürürsünüz.
- Kendi sesinizi kazanır,güvenle ve rahatlıkla iletişim kurarsınız.
- Herşeyi rahatlıkla yiyebilmeye bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenirsiniz.
Uygulanması uzman ağız ve çene cerrahlarımız tarafından yapılan implant ameliyatları ortalama her implant için 30 dakikalık bir süre zarfında çene kemiğine yerleştirilmekte ve minimum 10 yıl süreyle hastaya diş kökü hizmetini eksiksiz vermektedir.
- Eksik tek dişinizi yaptırırken köprü uygulaması yerine implant uygulamamızın nedeni, implant uygulandığında diğer dişlerin zarar görmemesidir.
- Hareketli protezlerinizin konuşurken,yemek yerken,kullanırken ağızdan çıkmasını implant uygulamasıyla engelleyebilirsiniz.
- Ağzınızda hiç dişiniz olmasa ve damakta kullanamasınız bile implantlar size kullanışlı ve fonksiyonel dişlerinizin olması sağlamaktadır.

  UYGULANIŞI:
- Şartların uygun olması durumunda:  
Polikliniğimizde alıncak olan panaromik filminizden ve diş hekimi ön muayenesinden sonra;
  -Yapılcak olan implant üst çenede ve sinüslerde sarkma yoksa (sinüslerin sarktığı durumlarında implant ameliyatlarıyla senkronize olarak aynı anda sinüst lift (sinüs kaldırma) ameliyatları yapılmalıdır.
  - İmplant yapılacak bölgede kist var ise kist operasyonlarından sonra.
  -Çene kemiği yeterince kalın ve yüksek değilse greft (çene kemiği kalınlaştırma yükseltme) operasyonlarıyla aynı anda implantları ağız ve çene cerrahlarımız yerleştirmektedir.

AMELİYAT SONRASI:
  İmplant ameliyat sonrasında yine uzman diş hekimlerimizin kontrolünde bir kaç gün süre ile bir gargara ve antibiyotik kullanmanız yeterli olacaktır.1 hafta sonrasında ise dikişlerin alınmasının ardından geçici dişlerinizi yapıp 3 aylık bir iyileşme süresinden sonra kendi dişlerinizin yerini rahatlıkla tutan metal destekli kron yada zirkonyum dişlerinizle yaşamınıza kaldığınız yerden yeni gülümsemenizle devam edebilirisiniz.